Bieg Wierzycą

 

W ramach Dożynek Parafialnych  w Starej Kiszewie zorganizowaliśmy z pomocą ks. Andrzeja Talińskiego (zwanego  potocznie Maradoną- diecezjalny Duszpasterz Sportowców) oraz Gminy Stara Kiszewa, - Bieg Wierzycą. Bieg niecodzienny, bo korytem rzeki. Niektórzy zawodnicy nie mogli uwierzyć w to do ostatniej chwili  nawet w biurze zawodów. Sztandarowym przykładem byli Grażyna i Henryk , którzy ostatecznie nie wystartowali mimo szczęśliwego numerku 7 na czepku. Trasę oczywiście udało się przygotować na czas dzięki  ks.  Maradonie oraz Ochotniczym Strażakom z OSP Starej Kiszewie. Nasz kolega Rumun wybudował „coś”  w postaci platformy umożliwiającej wydobycie  ciał  biegaczy z rzeki .

 O 17:30 wystartował Bieg z Proboszczem. Na początku sam zainteresowany zdecydowanie wyprzedził resztę stawki, niestety młodość wygrała tym razem z doświadczeniem i na mecie około 500 metrowego biegu pojawili się odpowiednio   1. Maciej Stolc 2. Szymon Zela 3. Kordian Landowski. Nieznacznie wyprzedzając naszego Bohatera księdza Proboszcza.  O 18:00 ponad 20 śmiałków wystartowało do Biegu Głównego, tym razem na dystansie około 2000 metrów  wskakując do wody innym razem biegnąc po lądzie.  Trasa troszkę wyczerpująca, ale szczęśliwie wszyscy dotarli do mety. Wyniki wśród mężczyzn  1. SZEWCZYK MARCIN 2. ŁUKASZ WILKUS 3. PATRYK DAMPS a wśród kobiet - 1. ANTONINA RICHERT 2. AGATA MASIULANIEC 3. KAMILA GRZONKA. Postanowiliśmy również wręczyć  puchar osobie, która teoretycznie najbardziej zmęczyła się na trasie czyli najdłużej na niej przebywała biegnąc najszybciej jak tylko potrafiła. Tym razem puchar trafił do Ryszarda Lewandowskiego. Pamiętajmy, że wyprzedził on wszystkich tych którzy nie wystartowali w tym Biegu.

Wśród wszystkich którzy pozostali  na podsumowanie Biegów rozlosowaliśmy nagrody. Myślę, ze pierwsza edycja Biegu Wierzycą jak na debiut była udana . Zabawa była przednia o czym świadczą pozytywne komentarze docierające do nas,.

Fotki z Biegu autorstwa Leszka Piechowskiego można obejrzeć na naszym profilu FB.

Dodatkowe informacje