V Bieg Morsa - relacja

V Bieg Morsa przeszedł do historii. Po kilku tygodniach przygotowań i bardzo intensywnym weekendzie,  możemy odetchnąć i z satysfakcją oglądać zdjęcia z udanej imprezy.  Imprezy, która przyciąga z każdym rokiem  coraz większe rzesze zarówno miłośników  zimowych kąpieli jak i biegania czy chodzenia z kijkami. W V Biegu Morsa uczestniczyło ponad 500 osób , 243 osoby biegały na dystansie 6 km w Biegu Morsa, 121 osoby chodziły z kijkami na dystansie 6 km, oraz 65 osób pobiegło w Biegu Niedźwiedzia Polarnego na dystansie ok 4,4 km. Na koniec około 330 osób po wystrzale z armaty napoleońskiej wskoczyło do zimnej wody. Zabawa i radość z wspólnej kąpieli była wielka. Niech tutaj zacytuję 81 letniego naszego byłego dyrektora LO, dla którego ten bieg był 600 w swojej historii -Jacka Bandurskiego „ V BIEG MORSA WSPAŁY!!! Jeszcze tylu morsów na lądzie i w wodzie nie widziałem”. Nowością w tym roku był bardzo widowiskowy Bieg Niedźwiedzia Polarnego, czyli bieg w strojach kąpielowych, butach rękawiczkach i czapkach.  Całej imprezie towarzyszyła fantastyczna atmosfera świętowania, podkreślana przez wielu uczestników. Oczywiście nie zabrakło również wysokiego poziomu sportowego w Biegu Morsa,  startowali jedni z najlepszych zawodników na pomorzu Tadeusz Zblewski z Bytowa, który przybiegł przed Mateuszem Niemczykiem,(byli   odpowiednio 8 i 10 w Biegu Urodzinowym w Gdyni, gdzie starowało kilka tysięcy osób). Na trasie naszego biegu pojawił się Leszek Zblewski wielokrotny Mistrz Polski, który ciągle święci tryumfy w Mistrzostwach Weteranów. Oczywiście wielu walczyło o swoje pozycje w różnych kategoriach wiekowych , niektórzy tak dobrze się bawili, że nawet nie zorientowali się, że powinni stanąć na podium  jak Artur Setzke, który zajął 3 miejsce w Biegu Niedźwiedzia Polarnego. Na mnie największe wrażenie zrobiła rywalizacja 80+ gdzie  80 letni Zbigniew Wiśniewski z Chojnic,  po rekonwalescencji po operacji by-passów serca  pokonał  81 letniego Pana  Jacka Bandurskiego z Sopotu.  Wszyscy uczestnicy wyjechali z Garczyna z upominkami o mniejszej lub większej wartości – taka jest nasza generalna zasada już od 1 Biegu Morsa.  Rozdaliśmy prawie 400 buff (kominów) oraz ponad 300 kubków specjalnie przygotowanych na tą okazję. Nowością w tym roku w porównaniu do poprzednich edycji było wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników,  wydanie okolicznościowej gazetki „Mors Kaszubski”, występy zespołu muzycznego „Alternatywa” oraz Strzelanie do Kurka specjalnie przygotowanego na tą okazję przez Kościerskie Bractwo Kurkowe.  Już wieczorem i następnego dnia zalewały nas zdjęcia z  Garczyna, które zostały nadesłane z każdego zakątka  województwa pomorskiego i nie tylk,o bo również z takich miast jak Koszalin, Piła, Bydgoszcz, Solec Kujawski, Warszawa, Lubawa , Margonin , Częstochowa czy z okolic Białegostoku.

V Bieg Morsa  nie odbył by się gdyby nie wiele życzliwych osób i instytucji którzy wspierali Kościerski Klub Morsa Forrest Gump za którą dziękuję. Największa pomoc uzyskaliśmy od Gminy Kościerzyna,  która w tym roku bardzo zaangażowała się w organizację Biegu Morsa  z wójtem Grzegorzem Piechowskim  oraz Grzegorzem Daszkowskim dyrektorem Zakładu Sportu , Kultury i Turystyki. Współorganizatorami również byli PCM  w Garczynie  na terenie którego nasza impreza się odbywała oraz Kaszubski Klub Przełajowy, który jak co roku przygotował grochówkę i żurek. Na sam koniec chciałem też podziękować też Kościerskim Morsom za wielkie zaangażowanie w organizację V Biegu Morsa.

Radosław Flisikowski

 

 Bieg Niedźwiedzia Polarnego:

Kobiety

1.Bargańska Justyna – Bytów

2.Kujawa Alina –Gdańsk

3Krojel Urszula – Banino

Mężczyźni

1.Mateusz Kościecha - Kartuzy
2. Arkadiusz Dziuma - Sopot
3. Artur Setzke - Żukowo

V Bieg Morsa:

 Kobiety

1.Monika Stawarz- Szczenurze

2.Joanna Reglińska - Bytów

3.Katarzyna Łosińska –Łubiana

 

Mężczyźni

1. Tadeusz Zblewski - Bytów
2. Mateusz Niemczyk - Starogard Gdański
3. Michał Derdowski - Mirotki

V Marsz Morsa

Kobiety

1.Adrianna Tofil – Gdynia

2.Helena Stoltmann – Dziemiany

3.Danuta Skóra –Słupsk

 

Mężczyźni
1. Michał Wojnowski - Gdańsk
2. Adrian Tofil - Gdynia
3. Eugeniusz Zaborowski - Borzytuchom

 

V Bieg Morsa oczyma Karola Bunika

V Bieg Morsa oczami Karola Bunika

V Bieg Morsa Film Karola Bunika

V Bieg Morsa Film Karola Bunika

Wyniki V Biegu Morsa

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze dziękuję za przyjazd do Kościerzyny i udział we wspólnej zabawie i wspólnym współzawodnictwie. Czekam na wasze dłuższe lub krótsze relacje z naszej imprezy wzorem ubiegłego roku. 3 najciekawsze relacje zostaną nagrodzone. Prosimy je przesłać na mój adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub link do strony gdzie jest ta relacja. Powniżej przesyłam link do wyników.

https://elektronicznezapisy.pl/event/209/results.html

 

Radek F.

Kolejne ważne informacje z V Biegu Morsa

 

UWAGA Buffę otrzyma każda osoba która się zarejestrowała do Biegu Morsa, Marszu Morsa czy Biegu Niedźwiedzia Polarnego i opłaciła do 2016-03-03 opłatę startową. Jest to 368 osób.

Osoby które zapisały  się i  zapłacili lub zapłacą po 03-03-2016 lub w dniu zawodów otrzymają pamiątkowy kubek.

Nowością podczas V Biegu Morsa będzie okolicznościowa  gazetka , która zostanie rozdana podczas zakończenia imprezy.

Wszystkie osoby 70 + postanowiliśmy zwolnic z opłaty startowej. Jeśli ktoś z nich opłacił już udział prosimy o zgłoszenie się do biura po zwrot pieniędzy.

Na zakończenie będą jak co roku losowane nagrody, zachęcamy do zastania na koniec imprezy.

Dodatkowe informacje