Aktualności

XI Bieg Morsa im. Radka Flisikowskiego - relacja z imprezy

Kolejna edycja Biegu Morsa przeszła do historii.. Edycja dla nas bardzo trudna.. Po październikowej tragedii, od razu podjęliśmy decyzję, że Bieg będzie nosił imię Radka Flisikowskiego.

Wczorajszy dzień pokazał, że on cały czas nad nami czuwał, biegał  na trasie i morsował w jeziorze..

Niedzielny poranek przywitał nas mgłą i lekkim przymrozkiem.. potem było już tylko lepiej – tłumy zaczęły zjeżdżać do Garczyna, który tego dnia stał się centrum biegowo – morsowym..

 

Przed oficjalnym otwarciem Biegu, rodzina Radka odebrała od władz Gminy Kościerzyna Złoty Laur – pośmiertną nagrodę dla Radka, za jego wkład w popularyzowanie wszystkiego co dobre J

 

Na starcie wszystkich konkurencji stanęło w sumie 308 osób w trzech różnych kategoriach. W Biegu Niedźwiedzia Polarnego pobiegły 74 osoby, w Biegu Tekstylnych 103 osoby, a z kijami przeszło się 131 osób.

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA:

BIEG TEKSTYLNYCH – mężczyźni

 1. Kacper Jaszewski
 2. Amadeusz Reiss
 3. Paweł Stegart

BIEG TEKSTYLNYCH – kobiety

 1. Joanna Sowa
 2. Wiktoria Gliszczyńska
 3. Ewelina Synak

BIEG NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO – mężczyźni

 1. Dawid Hartleb
 2. Mariusz Barabasz
 3. Rafał Jurczyszyn

BIEG NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO – kobiety

 1. Katarzyna Kłujszo
 2. Karolina Machnikowska
 3. Beata Boza

MARSZ NORDIC WALKING – mężczyźni

 1. Karol Stiller
 2. Rafał Toporek
 3. Rafał Grobelniak

MARSZ NORDIC WALKING – kobiety

 1. Justyna Grabowska – Ufnowska
 2. Hanna Grobelniak
 3. Helena Stoltman

 

Wszystkim uczestnikom biegów i marszu serdecznie gratulujemy – jak zawsze daliście radę J

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby wszystko było dokładnie tak jak miało być J Sponsorom za wsparcie zarówno materialne jak i rzeczowe, współorganizatorom, pracownikom PCM Garczyn – spełniali wszelkie nasze zachcianki.

Wielkie dzięki dla naszych wspaniałych morsów i foczek z KKM Forrest Gump – pełna mobilizacja jak zawsze – trzej panowie M. (Maciej, Mirek, Mariusz) już kilka dni wcześniej robili wszystko, żeby trasa była cudna. Dziewczyny w biurze uwijały się jak mróweczki – a pracy było naprawdę sporo. Dziękujemy również naszym panom parkingowym, którzy tym razem mieli naprawdę dużo roboty.

Praca w terenie w dniu biegu nie należy do łatwych, ale i tutaj wszystko było pod igłę

Jak co roku ukłony w stronę strażaków, wodniaków i Rowerowych Kaszub, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników, podziękowania dla NZOZ Kościerzyna za udostępnienie karetki z pomocą medyczną.

Adam konferansjerka jak zawsze na wysokim poziomie, Olek rozgrzewki pełna profeska. Żołnierze Napoleońscy i tym razem zadbali o zacną oprawę naszego wydarzenia..

Podziękowania kierujemy również do Ani, Izy, Ali i Uli za obecność i aktywny udział w naszym wydarzeniu.

Ale przede wszystkim dziękujemy wam drodzy uczestnicy za tak liczne przybycie, za dobre słowa, które tym razem nabrały innego znaczenia – jesteście wspaniali