PNIEWY 2019

PNIEWY 2019

Miniony weekend grupa morsów z Kościerskiego Klubu Morsów Forrest Gump spędziła u zaprzyjaźnionego Bractwa Morsów w partnerskiej Gminie Pniewy. Spotkanie to zostało zorganizowane i dofinansowane z pomocą Gmin Kościerzyna i Pniewy w ramach Umowy o Realizację Zadania Publicznego.

Wizytę rozpoczęliśmy wieczorową porą w piątek, gdzie po uroczystym przemarszu morsy wspólnie weszły do wody w Łazienkach Pniewskich. Główne punkty programu przewidziane były na sobotę.

Na początek cudnie zorganizowana rozgrzewka (dziękujemy Patrycji) prosto ze sceny, w trakcie której do Łazienek zawitał sam pan burmistrz miasta Jarosław Przewoźny. Po rozgrzewce wszyscy wbiegli do wody - pogodę mieliśmy jak na zamówienie...

Potem odwiedziliśmy Sanktuarium im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w towarzystwie przesympatycznej siostry Renaty oraz z przewodnikiem zaliczyliśmy przechadzkę po Pniewach.

Popołudniem w Łazienkach Pniewskich wspólnie posiedzieliśmy sobie przy ognichu (dziękujemy Piotrowi), kiełbaskach i wielkopolskich specjałach: pyrkach z gzikiem. Całość dekorował prześlicznej urody torcik wykonany na cześć przyjaźni dwóch klubów morsa.

Wieczorem zaliczyliśmy tzw. część nieoficjalną czyli Zabawę Andrzejkową gdzie wszyscy świetnie się bawili do samego rana.

Aż żal było odjeżdżać, ale wszystko co dobre szybko się kończy.. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim serdecznie za tak miłe przyjęcie i wręcz rodzinną atmosferę podczas całego pobytu. Mamy cichą nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie naszych klubów.